ITT Cannon, LLC NLDFT-N-W-L-S120-M40S
NLDFT-N-W-L-S120-M40S picture photo
Mfg. Part Number
NLDFT-N-W-L-S120-M40S
Brief Description
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS
Datasheet Download
NLDFT-N-W-L-S120-M40S.pdf
Availability of NLDFT-N-W-L-S120-M40S
QUANTITY
NLDFT-N-W-L-S120-M40S Order Process
Ship out your order
Specifications of NLDFT-N-W-L-S120-M40S
Internal Part NumberEIS-NLDFT-N-W-L-S120-M40S
Contact Finish Thickness-
Current Rating400A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLDFT-N-W-L-S120-M40S
Related LinksNLDFT-N-W-, NLDFT-N-W-L-S120-M40S Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
NLDFT-N-W-L-S120-M40S Details Description
Related parts for NLDFT-N-W-L-S120-M40S
OSC XO 16.384MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 5 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
F39-EJ1025-D datasheet.pdf
TRANS 2PNP 100V 3A 8LFPAK datasheet.pdf