TDK Corporation NLFV25T-1R5M-PF
NLFV25T-1R5M-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLFV25T-1R5M-PF
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 350MA 90 MOHM
Datasheet Download
NLFV25T-1R5M-PF.pdf
Availability of NLFV25T-1R5M-PF
QUANTITY
NLFV25T-1R5M-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV25T-1R5M-PF
Internal Part NumberEIS-NLFV25T-1R5M-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFV
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)108 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV25T-1R5M-PF
Related LinksNLFV25T, NLFV25T-1R5M-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV25T-1R5M-PF Details Description
Related parts for NLFV25T-1R5M-PF
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AUTO HARNESS CLIPS 1.1" datasheet.pdf
WIRE MARKER SLEEVE YELLOW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
508 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
22000UF 50V 35X60MM 85C 5000H datasheet.pdf