TDK Corporation NLFV32T-1R5M-EFT
NLFV32T-1R5M-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-1R5M-EFT
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 600MA 84 MOHM
Datasheet Download
NLFV32T-1R5M-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-1R5M-EFT
QUANTITY
NLFV32T-1R5M-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-1R5M-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-1R5M-EFT
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)84 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-1R5M-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-1R5M-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-1R5M-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-1R5M-EFT
IC INTERFACE E1/T1/J1 LBGA-160 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 15.1A 4 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630V RADIAL datasheet.pdf