TDK Corporation NLFV32T-331K-EFT
NLFV32T-331K-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-331K-EFT
Brief Description
FIXED IND 330UH 35MA 8.16 OHM
Datasheet Download
NLFV32T-331K-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-331K-EFT
QUANTITY
NLFV32T-331K-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-331K-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-331K-EFT
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating35mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.16 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-331K-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-331K-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-331K-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-331K-EFT
IC RCVR UHF 300-440MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 702V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO263-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SPI/SRL 16MSOP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12" CPU45 IVRY 24V datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS PNL MNT PIN datasheet.pdf