TDK Corporation NLFV32T-471K-EFT
NLFV32T-471K-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-471K-EFT
Brief Description
FIXED IND 470UH 30MA 17.4 OHM
Datasheet Download
NLFV32T-471K-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-471K-EFT
QUANTITY
NLFV32T-471K-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-471K-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-471K-EFT
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)17.4 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-471K-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-471K-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-471K-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-471K-EFT
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 900MA 190 MOHM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 6.8K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf