TDK Corporation NLFV32T-680K-EFT
NLFV32T-680K-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-680K-EFT
Brief Description
FIXED IND 68UH 70MA 1.56 OHM SMD
Datasheet Download
NLFV32T-680K-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-680K-EFT
QUANTITY
NLFV32T-680K-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-680K-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-680K-EFT
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.56 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-680K-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-680K-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-680K-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-680K-EFT
KIT IC EVALUATION MPU/RTC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/08/90G 1.5SN BK R datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 8A DO215AB datasheet.pdf
CONN FFC 64POS .5MM datasheet.pdf