TDK Corporation NLFV32T-6R8M-EFT
NLFV32T-6R8M-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-6R8M-EFT
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 260MA 204 MOHM
Datasheet Download
NLFV32T-6R8M-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-6R8M-EFT
QUANTITY
NLFV32T-6R8M-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-6R8M-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-6R8M-EFT
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)204 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-6R8M-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-6R8M-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-6R8M-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-6R8M-EFT
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-SO datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HC STD-TIMER CONTACT datasheet.pdf
FUSE 15A 130V T/D LIFT TRUCK datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SC82 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
VARISTOR 61V 100A DISC 5MM datasheet.pdf