TDK Corporation NLHV25T-R27J-PF
NLHV25T-R27J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLHV25T-R27J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 270NH 425MA 580 MOHM
Datasheet Download
NLHV25T-R27J-PF.pdf
Availability of NLHV25T-R27J-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLHV25T-R27J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLHV25T-R27J-PF
Internal Part NumberEIS-NLHV25T-R27J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLHV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance270nH
Tolerance±5%
Current Rating425mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)580 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant425MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLHV25T-R27J-PF
Related LinksNLHV25T, NLHV25T-R27J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLHV25T-R27J-PF Details Description
Related parts for NLHV25T-R27J-PF
IC FILTR 5TH ORDR LOWPASS 8-DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SO datasheet.pdf
CONN HR10A JACK 12POS MALE datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN DIN C MALE 96CKT CLP datasheet.pdf
CAP CER 33UF 16V X7R SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf