TDK Corporation NLHV25T-R33J-PF
NLHV25T-R33J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLHV25T-R33J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 400MA 680 MOHM
Datasheet Download
NLHV25T-R33J-PF.pdf
Availability of NLHV25T-R33J-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLHV25T-R33J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLHV25T-R33J-PF
Internal Part NumberEIS-NLHV25T-R33J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLHV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLHV25T-R33J-PF
Related LinksNLHV25T, NLHV25T-R33J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLHV25T-R33J-PF Details Description
Related parts for NLHV25T-R33J-PF
IC MMIC DRIVER AMPLIFIER 8-VSP datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST 3.3V 0.9A 10SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 150MW 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.326K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 80G CROS AX 8-MSOP datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72 MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf