| Internal Part Number | EIS-NLV17SGU04DFT2G | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Logic - Gates and Inverters | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Logic Type | Inverter | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Number of Inputs | 1 | |
| Features | - | |
| Voltage - Supply | 0.9 V ~ 3.6 V | |
| Current - Quiescent (Max) | 0.5µA | |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA | |
| Logic Level - Low | 0.7 V ~ 0.8 V | |
| Logic Level - High | 1.7 V ~ 2 V | |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.4ns @ 3.3V, 30pF | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |