ON Semiconductor NLV17SZ32DFT2G
NLV17SZ32DFT2G picture photo
Mfg. Part Number
NLV17SZ32DFT2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC BUFFER OR GATE SOT323
Datasheet Download
NLV17SZ32DFT2G.pdf
Availability of NLV17SZ32DFT2G
QUANTITY
NLV17SZ32DFT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV17SZ32DFT2G
Internal Part NumberEIS-NLV17SZ32DFT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
Series17SZ
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeOR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent (Max)1µA
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Logic Level - Low-
Logic Level - High-
Max Propagation Delay @ V, Max CL4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSC-88A (SC-70-5 / SOT-353)
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV17SZ32DFT2G
Related LinksNLV17SZ, NLV17SZ32DFT2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NLV17SZ32DFT2G Details Description
Related parts for NLV17SZ32DFT2G
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CHROMALIT SQUARE 80CRI 120X120MM datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUS 500V 25A A50QS SEMI datasheet.pdf
PANEL SIDE 75X11X0.9" UNPNT 1/PR datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
HD-I 5SMPO042F055O LEADMAKER datasheet.pdf
DSUB 9 F SOD FLOA G50 ZINC datasheet.pdf