ON Semiconductor NLV17SZ32DFT2G
NLV17SZ32DFT2G picture photo
Mfg. Part Number
NLV17SZ32DFT2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC BUFFER OR GATE SOT323
Datasheet Download
NLV17SZ32DFT2G.pdf
Availability of NLV17SZ32DFT2G
QUANTITY
NLV17SZ32DFT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV17SZ32DFT2G
Internal Part NumberEIS-NLV17SZ32DFT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
Series17SZ
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeOR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent (Max)1µA
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Logic Level - Low-
Logic Level - High-
Max Propagation Delay @ V, Max CL4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSC-88A (SC-70-5 / SOT-353)
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV17SZ32DFT2G
Related LinksNLV17SZ, NLV17SZ32DFT2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NLV17SZ32DFT2G Details Description
Related parts for NLV17SZ32DFT2G
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.9UH 7.8A 12.4 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SLIDE RAIL MOUNTED 28X19" PAIR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
GDT 400V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 1608 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf