TDK Corporation NLV25T-022J-EF
NLV25T-022J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-022J-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 420MA 370 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-022J-EF.pdf
Availability of NLV25T-022J-EF
QUANTITY
NLV25T-022J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-022J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-022J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.65GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-022J-EF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-022J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-022J-EF Details Description
Related parts for NLV25T-022J-EF
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 1.6A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
INDUCT COM MODE 600 OHM 20% SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 3 POS SMD datasheet.pdf