TDK Corporation NLV25T-150J-PF
NLV25T-150J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-150J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 140MA 4.4 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-150J-PF.pdf
Availability of NLV25T-150J-PF
QUANTITY
NLV25T-150J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-150J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-150J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant26MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-150J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-150J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-150J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-150J-PF
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 5% 1W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC 4 WIRE 5 METER 90 DEG M8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf