TDK Corporation NLV25T-1R0J-EFD
NLV25T-1R0J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-1R0J-EFD
Brief Description
FIXED IND 1UH 245MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-1R0J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-1R0J-EFD
QUANTITY
NLV25T-1R0J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-1R0J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-1R0J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±5%
Current Rating245mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant245MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-1R0J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-1R0J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-1R0J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-1R0J-EFD
IC 8 CHANNEL DAC S/O 20-TSSOP datasheet.pdf
DSUB CABL-AFU09K/ AE10M / X datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
CONN SPRING 10POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.27MM SMD TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 30POS THRUHL datasheet.pdf