TDK Corporation NLV25T-1R5J-PF
NLV25T-1R5J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-1R5J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 220MA 1.3 OHM
Datasheet Download
NLV25T-1R5J-PF.pdf
Availability of NLV25T-1R5J-PF
QUANTITY
NLV25T-1R5J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-1R5J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-1R5J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating220mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant182MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-1R5J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-1R5J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-1R5J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-1R5J-PF
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC PROGRAM 3.000V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TL8012-S1, 110VAC, PTR, 3NC+2NO datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0505 datasheet.pdf