TDK Corporation NLV25T-R12J-PF
NLV25T-R12J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-R12J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 550MA 300 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-R12J-PF.pdf
Availability of NLV25T-R12J-PF
QUANTITY
NLV25T-R12J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-R12J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-R12J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance120nH
Tolerance±5%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant700MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-R12J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-R12J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-R12J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-R12J-PF
IC OPAMP GP 110KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14DIP datasheet.pdf
22MM IND CTRL EMERGENCY STP LABL datasheet.pdf
IC CODEC AC'97 2CH 2.3 48-TQFP datasheet.pdf
BOX ALUM UNPTD 15.75"L X 9.06"W datasheet.pdf
RES 28.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR O/D SOT553 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 65MA 14 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf