TDK Corporation NLV32T-010J-PF
NLV32T-010J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-010J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 450MA 130 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-010J-PF.pdf
Availability of NLV32T-010J-PF
QUANTITY
NLV32T-010J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-010J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-010J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-010J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-010J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-010J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-010J-PF
CONN STRAIN RELIEF ENCLOSE 6POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
KNOB CLR/MATTE.625"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 18A TO-220SIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP CER 7PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC TCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf