TDK Corporation NLV32T-018J-EF
NLV32T-018J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-018J-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18NH 450MA 180 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-018J-EF.pdf
Availability of NLV32T-018J-EF
QUANTITY
NLV32T-018J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-018J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-018J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-018J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-018J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-018J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-018J-EF
REG ADJ 30A 12VIN PROG SMD datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 24POS MALE datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 7POS 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS.100 DL R/A GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.2A 8DFN datasheet.pdf
CONN PIN HOUSING 14POS LGHT BLUE datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO204AC datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
K60837A TOOL KIT datasheet.pdf
CBL RIBN 46COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf