TDK Corporation NLV32T-100J-EFD
NLV32T-100J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-100J-EFD
Brief Description
FIXED IND 10UH 150MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-100J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-100J-EFD
QUANTITY
NLV32T-100J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-100J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-100J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-100J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-100J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-100J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-100J-EFD
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
H48-6G TO-3 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 12-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.27A 90 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf