TDK Corporation NLV32T-150J-EF
NLV32T-150J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-150J-EF
Brief Description
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-150J-EF.pdf
Availability of NLV32T-150J-EF
QUANTITY
NLV32T-150J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-150J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-150J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±5%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-150J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-150J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-150J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-150J-EF
IDC CABLE - MSR40K/MC40F/MCE40K datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
TAS5414AEVM3 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH LV DUAL SPST 10MSOP datasheet.pdf
SEAMLESS PARALLEL SPLICE TAPED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 475 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW TUMD2 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
ATTENUATOR TNC 18GHZ 3DB datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS INLINE PIN datasheet.pdf