TDK Corporation NLV32T-1R5J-EF
NLV32T-1R5J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-1R5J-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-1R5J-EF.pdf
Availability of NLV32T-1R5J-EF
QUANTITY
NLV32T-1R5J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-1R5J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-1R5J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)850 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-1R5J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-1R5J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-1R5J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-1R5J-EF
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.135" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP RECEPTACLE datasheet.pdf
LED COB CX1510 5700K WHITE SMD datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 50MM LT ON NPN OUT datasheet.pdf