TDK Corporation NLV32T-220J-EF
NLV32T-220J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-220J-EF
Brief Description
FIXED IND 22UH 110MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-220J-EF.pdf
Availability of NLV32T-220J-EF
QUANTITY
NLV32T-220J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-220J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-220J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-220J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-220J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-220J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-220J-EF
IDC CABLE - MKC26K/MC26F/MPK26K datasheet.pdf
LED DISPL 5X7 2X8CHAR 3.8MM GRN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 7POS OR datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
DISPLAY 610NM ORN 1DIG 0.3" SMD datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf