TDK Corporation NLV32T-270J-PFD
NLV32T-270J-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-270J-PFD
Brief Description
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-270J-PFD.pdf
Availability of NLV32T-270J-PFD
QUANTITY
NLV32T-270J-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-270J-PFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-270J-PFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-270J-PFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-270J-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-270J-PFD Details Description
Related parts for NLV32T-270J-PFD
VARISTOR 738V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf