TDK Corporation NLV32T-471J-PF
NLV32T-471J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-471J-PF
Brief Description
FIXED IND 470UH 25MA 40 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-471J-PF.pdf
Availability of NLV32T-471J-PF
QUANTITY
NLV32T-471J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-471J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-471J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±5%
Current Rating25mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)40 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant4MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-471J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-471J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-471J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-471J-PF
FLKM-D15SUB/S datasheet.pdf
FERRITE 1A 60 OHM 0603 SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21.3X40.2 BE/GY datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
YOKE CLAMP SCREW CONN GREY datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 10W DO213AB datasheet.pdf