TDK Corporation NLV32T-820J-EF
NLV32T-820J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-820J-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-820J-EF.pdf
Availability of NLV32T-820J-EF
QUANTITY
NLV32T-820J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-820J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-820J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-820J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-820J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-820J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-820J-EF
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
2X4 LNL HEADER SHIELD datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
ELBOW WIREWAY RT ANG 8X8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf