Vishay/Dale TNPW12061M33BEEN
TNPW12061M33BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12061M33BEEN
Brief Description
RES SMD 1.33M OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW12061M33BEEN.pdf
Availability of TNPW12061M33BEEN
QUANTITY
TNPW12061M33BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12061M33BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12061M33BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12061M33BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW12061M33BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12061M33BEEN Details Description
Related parts for TNPW12061M33BEEN
SENS ACCEL X-AXIS +/-50G 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
SENSOR OMNIPOLAR HALLEFFECT DGTL datasheet.pdf
OSC SO 425.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
2.4GHZ SINGLE BAND ANTENNA datasheet.pdf
CABLE 4 POS MALE/WIRES 500MM datasheet.pdf