TDK Corporation NLV32T-R68J-EFD
NLV32T-R68J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-R68J-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 450MA 600 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-R68J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-R68J-EFD
QUANTITY
NLV32T-R68J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-R68J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-R68J-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-R68J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-R68J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-R68J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-R68J-EFD
IC SWITCH QUAD SPST 14DIP datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
NEGATIVE SINGLE AAA CONTACT datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 634 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf