TDK Corporation NLV32T-R68J-EFD
NLV32T-R68J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-R68J-EFD
Brief Description
FIXED IND 680NH 450MA 600 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-R68J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-R68J-EFD
QUANTITY
NLV32T-R68J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-R68J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-R68J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-R68J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-R68J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-R68J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-R68J-EFD
RES SMD 560 OHM 5% 1/2W J LEAD datasheet.pdf
IC FILTER 2CH EMI USB FLIPCHIP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 16TQFN datasheet.pdf
DIODE MOD 3PH BRDG 1200V 60A datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
GPS SMT PATCH ANTENNA 1575MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 88 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 13.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf