FFF NM24100200J0G
NM24100200J0G picture photo
Mfg. Part Number
NM24100200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
350 TB SPR CLA 45D THR
Datasheet Download
NM24100200J0G.pdf
Availability of NM24100200J0G
QUANTITY
NM24100200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NM24100200J0G
Internal Part NumberEIS-NM24100200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNM
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current-
Voltage300V
Wire Gauge16-22, 18-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NM24100200J0G
Related LinksNM2410, NM24100200J0G Datasheet, FFF Distributor
NM24100200J0G Details Description
Related parts for NM24100200J0G
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
"F" ACT SIMRLR R=19.5 FOR 170 datasheet.pdf
RES 710 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC LNG HNG L datasheet.pdf
MICRO 25C P /33 WHT 72" NI datasheet.pdf