NetBurner, Inc. NNDK-SB72-KIT
NNDK-SB72-KIT picture photo
Mfg. Part Number
NNDK-SB72-KIT
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
KIT DEV SERIAL-ETHERNET FOR SB72
Datasheet Download
NNDK-SB72-KIT.pdf
Availability of NNDK-SB72-KIT
QUANTITY
NNDK-SB72-KIT Order Process
Ship out your order
Specifications of NNDK-SB72-KIT
Internal Part NumberEIS-NNDK-SB72-KIT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeInterface, Serial to Ethernet
Embedded-
Utilized IC / PartSB72
Primary Attributes-
Secondary Attributes-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NNDK-SB72-KIT
Related LinksNNDK-S, NNDK-SB72-KIT Datasheet, NetBurner, Inc. Distributor
NNDK-SB72-KIT Details Description
Related parts for NNDK-SB72-KIT
CAP THIN FILM 0.2PF 50V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 170MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 24VDC SLD SWCH datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf