Toshiba Semiconductor & Storage TB62212FTAG,C8,EL
TB62212FTAG,C8,EL picture photo
Mfg. Part Number
TB62212FTAG,C8,EL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Motor Drivers, Controllers
Brief Description
IC MOTOR DRIVER PAR 48QFN
Datasheet Download
TB62212FTAG,C8,EL.pdf
Availability of TB62212FTAG,C8,EL
QUANTITY
TB62212FTAG,C8,EL Order Process
Ship out your order
Specifications of TB62212FTAG,C8,EL
Internal Part NumberEIS-TB62212FTAG,C8,EL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Motor Drivers, Controllers
Series-
Motor Type - StepperBipolar
Motor Type - AC, DCBrushed DC
FunctionDriver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output ConfigurationHalf Bridge (8)
InterfaceParallel
TechnologyPower MOSFET
Step Resolution-
ApplicationsGeneral Purpose
Current - Output2A
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Voltage - Load10 V ~ 38 V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package48-QFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB62212FTAG,C8,EL
Related LinksTB62212F, TB62212FTAG,C8,EL Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TB62212FTAG,C8,EL Details Description
Related parts for TB62212FTAG,C8,EL
LED BI-LEVEL GRN/YELLOW PCB 3MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 900MA 240VAC datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 486VC SMB datasheet.pdf
RES 1.27M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE TIE 15.35"L 50LB NATURAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 50MHZ 16SO datasheet.pdf
IGBT 1200V 220A 400W SMPD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf