AVX Corporation NOJP156M002RWJ
NOJP156M002RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJP156M002RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXID 15UF 20% 2.5V 0805
Datasheet Download
NOJP156M002RWJ.pdf
Availability of NOJP156M002RWJ
QUANTITY
NOJP156M002RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJP156M002RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJP156M002RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponents for Alternate Energy Applications
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance)4 Ohm
Current - Leakage1µA
Dissipation Factor6%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Manufacturer Size CodeP
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJP156M002RWJ
Related LinksNOJP156, NOJP156M002RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJP156M002RWJ Details Description
Related parts for NOJP156M002RWJ
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
TOOL EXTRACT STD COAX SCKT & PIN datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf