AVX Corporation NOJT336M001RWJ
NOJT336M001RWJ picture photo
Mfg. Part Number
NOJT336M001RWJ
Brief Description
CAP NIOB OXID 33UF 20% 1.8V 1210
Datasheet Download
NOJT336M001RWJ.pdf
Availability of NOJT336M001RWJ
QUANTITY
NOJT336M001RWJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NOJT336M001RWJ
Internal Part NumberEIS-NOJT336M001RWJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1.8V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.7 Ohm
Current - Leakage1.2µA
Dissipation Factor6%
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Manufacturer Size CodeT
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NOJT336M001RWJ
Related LinksNOJT336, NOJT336M001RWJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
NOJT336M001RWJ Details Description
Related parts for NOJT336M001RWJ
RELAY OPTO SPST-NO 120MA 400V datasheet.pdf
CAP ALUM 2100UF 20% 60V FLATPACK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-QSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV X5S RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf