Sullins Connector Solutions NPPN271BFLC-RC
NPPN271BFLC-RC picture photo
Mfg. Part Number
NPPN271BFLC-RC
Brief Description
Connector Header 27 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
NPPN271BFLC-RC.pdf
Availability of NPPN271BFLC-RC
QUANTITY
NPPN271BFLC-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of NPPN271BFLC-RC
Internal Part NumberEIS-NPPN271BFLC-RC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Connector TypeHeader
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NPPN271BFLC-RC
Related LinksNPPN271, NPPN271BFLC-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
NPPN271BFLC-RC Details Description
Related parts for NPPN271BFLC-RC
FUSE BOARD MOUNT 315MA 65VAC/VDC datasheet.pdf
RELAY SSR SCR 25A 240V PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
DIE SET 2 MWS 198122013 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33K OHM 1% 5W datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUGE SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf
500 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
REMOVAL TOOL M81969/19-10 RV B datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf