Taiyo Yuden NRS5030T150MMGJV
NRS5030T150MMGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS5030T150MMGJV
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.4A 162.5 MOHM
Datasheet Download
NRS5030T150MMGJV.pdf
Availability of NRS5030T150MMGJV
QUANTITY
NRS5030T150MMGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS5030T150MMGJV
Internal Part NumberEIS-NRS5030T150MMGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNR Series Inductors
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)162.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package5050
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS5030T150MMGJV
Related LinksNRS5030T, NRS5030T150MMGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS5030T150MMGJV Details Description
Related parts for NRS5030T150MMGJV
RES SMD 143 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 1.67K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf