Taiyo Yuden NRS6012T220MMGJ
NRS6012T220MMGJ picture photo
Mfg. Part Number
NRS6012T220MMGJ
Brief Description
FIXED IND 22UH 650MA 558 MOHM
Datasheet Download
NRS6012T220MMGJ.pdf
Availability of NRS6012T220MMGJ
QUANTITY
NRS6012T220MMGJ Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS6012T220MMGJ
Internal Part NumberEIS-NRS6012T220MMGJ
Standard Package1,000
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation760mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)558 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS6012T220MMGJ
Related LinksNRS6012, NRS6012T220MMGJ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS6012T220MMGJ Details Description
Related parts for NRS6012T220MMGJ
TRIMMER 20K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .110 3POS NATRL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
INSERT PAG.M0.4 FOR 4LV datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 68POS GOLD datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 110V datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf