Taiyo Yuden NRS6028T220MMGJV
NRS6028T220MMGJV picture photo
Mfg. Part Number
NRS6028T220MMGJV
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.4A 135 MOHM SMD
Datasheet Download
NRS6028T220MMGJV.pdf
Availability of NRS6028T220MMGJV
QUANTITY
NRS6028T220MMGJV Order Process
Ship out your order
Specifications of NRS6028T220MMGJV
Internal Part NumberEIS-NRS6028T220MMGJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNR Series Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NRS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRS6028T220MMGJV
Related LinksNRS6028T, NRS6028T220MMGJV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NRS6028T220MMGJV Details Description
Related parts for NRS6028T220MMGJV
IC DUAL HS MOSFET DRVR 8-TSSOP datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SSR 250V 6DIP datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEAD TEST MINIHK-BANAPLG 60" datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
USB 2.0 MULTI FLASH MEDIA CTRLR datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.4V 4-USP datasheet.pdf