ON Semiconductor NRVTS12100EMFST3G
NRVTS12100EMFST3G picture photo
Mfg. Part Number
NRVTS12100EMFST3G
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 12A 100V SO-8FL
Datasheet Download
NRVTS12100EMFST3G.pdf
Availability of NRVTS12100EMFST3G
QUANTITY
NRVTS12100EMFST3G Order Process
Ship out your order
Specifications of NRVTS12100EMFST3G
Internal Part NumberEIS-NRVTS12100EMFST3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io)12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If730mV @ 12A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr55µA @ 100V
Supplier Device Package*
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NRVTS12100EMFST3G
Related LinksNRVTS121, NRVTS12100EMFST3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NRVTS12100EMFST3G Details Description
Related parts for NRVTS12100EMFST3G
IC MCU 16BIT ROMLESS 144QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OSC SILICON 8MHZ SC70-3 datasheet.pdf
IC 2-4 DATA SELECTOR/MUX 16-DIP datasheet.pdf
CABLE ASSY LC-LC DUP 625 1M datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN IDC 11POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf