Taiyo Yuden NS10155T2R2NNA
NS10155T2R2NNA picture photo
Mfg. Part Number
NS10155T2R2NNA
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 7.61A 8.4 MOHM
Datasheet Download
NS10155T2R2NNA.pdf
Availability of NS10155T2R2NNA
QUANTITY
NS10155T2R2NNA Order Process
Ship out your order
Specifications of NS10155T2R2NNA
Internal Part NumberEIS-NS10155T2R2NNA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNS
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating7.61A
Current - Saturation10A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)8.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant55.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS10155T2R2NNA
Related LinksNS10155, NS10155T2R2NNA Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS10155T2R2NNA Details Description
Related parts for NS10155T2R2NNA
IDC CABLE - MKS40K/MC40M/MCF40K datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 605MA 300 MOHM datasheet.pdf
ANT COVER 2.4GHZ 12DBI DCE-7X6X2 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 120PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf