Taiyo Yuden NS12575T101MNV
NS12575T101MNV picture photo
Mfg. Part Number
NS12575T101MNV
Brief Description
FIXED IND 100UH 2.01A 132 MOHM
Datasheet Download
NS12575T101MNV.pdf
Availability of NS12575T101MNV
QUANTITY
NS12575T101MNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NS12575T101MNV
Internal Part NumberEIS-NS12575T101MNV
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NS
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±20%
Current Rating2.01A
Current - Saturation2.64A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)132 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3.9MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.309" (7.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS12575T101MNV
Related LinksNS12575, NS12575T101MNV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS12575T101MNV Details Description
Related parts for NS12575T101MNV
AMPLI,ASSY,PLUG,STD,90,1 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO204AC datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 1PL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 16VC SC703 datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .187 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf