Taiyo Yuden NS12575T151MN
NS12575T151MN picture photo
Mfg. Part Number
NS12575T151MN
Brief Description
FIXED IND 150UH 1.51A 193.2 MOHM
Datasheet Download
NS12575T151MN.pdf
Availability of NS12575T151MN
QUANTITY
NS12575T151MN Order Process
Ship out your order
Specifications of NS12575T151MN
Internal Part NumberEIS-NS12575T151MN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNS
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating1.51A
Current - Saturation2.09A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)193.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3.4MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.309" (7.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NS12575T151MN
Related LinksNS1257, NS12575T151MN Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
NS12575T151MN Details Description
Related parts for NS12575T151MN
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPLICE 4000-9000CMA NICKEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
EH HDMI FEEDTHRU- 4- datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SCR 400V 960A A-PUK datasheet.pdf