Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-1207-M6-25
NSE-1207-M6-25 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-1207-M6-25
Brief Description
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M6
Datasheet Download
NSE-1207-M6-25.pdf
Availability of NSE-1207-M6-25
QUANTITY
NSE-1207-M6-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-1207-M6-25
Internal Part NumberEIS-NSE-1207-M6-25
Features-
Thread SizeM6
Head Diameter0.394" (10.01mm)
Head Height0.153" (3.89mm)
Length - Below Head0.984" (25.00mm)
Length - Overall1.137" (28.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-1207-M6-25
NSE-1207-M6-25 Details Description
Related parts for NSE-1207-M6-25
CAP FILM 6800PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CBL 32POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC MOSFET IGBT DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
LIQUID TIGHT PLUG BLK 1.093" HL datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 100KHZ 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 128MA 4.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf