Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-1580-M6-30
NSE-1580-M6-30 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-1580-M6-30
Brief Description
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M6
Datasheet Download
NSE-1580-M6-30.pdf
Availability of NSE-1580-M6-30
QUANTITY
NSE-1580-M6-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-1580-M6-30
Internal Part NumberEIS-NSE-1580-M6-30
Features-
Thread SizeM6
Head Diameter0.472" (11.99mm)
Head Height0.141" (3.58mm)
Length - Below Head1.181" (30.00mm)
Length - Overall1.322" (33.58mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-1580-M6-30
NSE-1580-M6-30 Details Description
Related parts for NSE-1580-M6-30
TIE HOLDER W/ADHESIVE datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.012DIA GOLD datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3" X 5YD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO46-4 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 54.5MA 16 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 6.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf