Essentra Components (formerly Richco, Inc.) NSE-34812-M4-10
NSE-34812-M4-10 picture photo
Mfg. Part Number
NSE-34812-M4-10
Brief Description
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4
Datasheet Download
NSE-34812-M4-10.pdf
Availability of NSE-34812-M4-10
QUANTITY
NSE-34812-M4-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSE-34812-M4-10
Internal Part NumberEIS-NSE-34812-M4-10
Features-
Thread SizeM4
Head Diameter0.315" (8.00mm)
Head Height0.122" (3.10mm)
Length - Below Head0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.516" (13.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSE-34812-M4-10
NSE-34812-M4-10 Details Description
Related parts for NSE-34812-M4-10
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES MO 1W 0.62 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 104MA 12.3 OHM datasheet.pdf
IC RELAY SS SP-NO 100V 6-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf