Rohm Semiconductor RSF015N06TL
RSF015N06TL picture photo
Mfg. Part Number
RSF015N06TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 60V 1.5A TUMT3
Datasheet Download
RSF015N06TL.pdf
Availability of RSF015N06TL
QUANTITY
RSF015N06TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF015N06TL
Internal Part NumberEIS-RSF015N06TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
Packaging*
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 4V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.5A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs290 mOhm @ 1.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds110pF @ 10V
Power - Max800mW
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF015N06TL
Related LinksRSF01, RSF015N06TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RSF015N06TL Details Description
Related parts for RSF015N06TL
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS STR datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FEM SKT BLADE POL 15M datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 28AWG 500' datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 207/12 V0 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A datasheet.pdf