Techflex NSN1.25NY
NSN1.25NY picture photo
Mfg. Part Number
NSN1.25NY
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
NON-SKID 1-1/4" NEON YELLOW 200'
Datasheet Download
NSN1.25NY.pdf
Availability of NSN1.25NY
QUANTITY
NSN1.25NY Order Process
Ship out your order
Specifications of NSN1.25NY
Internal Part NumberEIS-NSN1.25NY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.250" (31.80mm)
Diameter - Maximum1.750" (44.50mm)
Length200' (61.0m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesSlip Resistant
ColorYellow, Neon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSN1.25NY
Related LinksNSN1, NSN1.25NY Datasheet, Techflex Distributor
NSN1.25NY Details Description
Related parts for NSN1.25NY
RES 41.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC DUART 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK UNSHROUDED HDR S-TRAIGHT datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 23UH 3.35A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W RGHT datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf