Techflex NSN1.25NY50
NSN1.25NY50 picture photo
Mfg. Part Number
NSN1.25NY50
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
NON-SKID 1-1/4" NEON YELLOW 50'
Datasheet Download
NSN1.25NY50.pdf
Availability of NSN1.25NY50
QUANTITY
NSN1.25NY50 Order Process
Ship out your order
Specifications of NSN1.25NY50
Internal Part NumberEIS-NSN1.25NY50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.250" (31.80mm)
Diameter - Maximum1.750" (44.50mm)
Length50' (15.24m)
MaterialPolyethylene Terephthalate
FeaturesSlip Resistant
ColorYellow, Neon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSN1.25NY50
Related LinksNSN1., NSN1.25NY50 Datasheet, Techflex Distributor
NSN1.25NY50 Details Description
Related parts for NSN1.25NY50
CONN HEADER .100 SNGL STR 20POS datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 8MHZ RRO 32QFN datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SER 48-LQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 48-VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf