ON Semiconductor NSVBAS20LT3G
NSVBAS20LT3G picture photo
Mfg. Part Number
NSVBAS20LT3G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SW 200V 200MA SOT23
Datasheet Download
NSVBAS20LT3G.pdf
Availability of NSVBAS20LT3G
QUANTITY
NSVBAS20LT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of NSVBAS20LT3G
Internal Part NumberEIS-NSVBAS20LT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
Packaging*
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.25V @ 200mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 150V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NSVBAS20LT3G
Related LinksNSVBAS, NSVBAS20LT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NSVBAS20LT3G Details Description
Related parts for NSVBAS20LT3G
FIXED IND 10UH 20A 6 MOHM TH datasheet.pdf
RES 27 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER/MULT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
GAUGE RING FOR 25A D02 FUSE YELL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X8L 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
650 kHz /1.3 MHz Step-Up PWM DC-to-DC Switching Converters IC datasheet.pdf