Sullins Connector Solutions RSC12DREF-S13
RSC12DREF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RSC12DREF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RSC12DREF-S13.pdf
Availability of RSC12DREF-S13
QUANTITY
RSC12DREF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSC12DREF-S13
Internal Part NumberEIS-RSC12DREF-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSC12DREF-S13
Related LinksRSC12D, RSC12DREF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RSC12DREF-S13 Details Description
Related parts for RSC12DREF-S13
SW LEVER SPDT .1A .110QC 125V datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS 1W 20QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 234K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 500MA 125VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG TRPL 32TQFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf